Levitra – wskazania, zastosowanie, skuteczność

 

Zawierająca wardenafil Levitra uznawana jest za jeden z najskuteczniejszych leków na potencję. Stosować go mogą pełnoletni mężczyźni – niezależnie od tego, czy podłożem problemów z erekcją są np. niektóre choroby, czy czynniki psychogenne, takie jak przewlekły stres czy lęki. Levitra zaczyna działać nawet po kilkunastu minutach, a efekt tego działania utrzymuje się do 5 godzin.

Na polskim rynku dostępnych jest wiele leków na potencję. Za najskuteczniejsze uznawane są preparaty zawierające jako substancję aktywną sildenafil – znaleźć go można m.in. w Viagrze i jej tańszym odpowiedniku – Kamagrze. Nie są to jednak jedyne leki przepisywane pacjentom cierpiącym na zaburzenia erekcji. Alternatywą dla tabletek zawierających sildenafil jest m.in. Levitra.

Jak działa Levitra?

Substancją czynną zawartą w Levitrze jest wardenafil. Ten silny i selektywny inhibitor fosfodiesterazy 5 powoduje rozkurcz mięśni gładkich, a co za tym idzie umożliwia napływ krwi do prącia. Jednocześnie blokuje działanie enzymu PDE5, który hamuje erekcję. W rezultacie około 30 minut po zażyciu tabletki organizm mężczyzny jest gotowy do osiągnięcia silnej i długotrwałej erekcji. Czas ten może być nieco dłuższy lub krótszy (niektórzy panowie zauważają efekt już po 10 minutach!). Wardenafil nie działa jednak automatycznie – by pojawił się wzwód, niezbędny jest bodziec w postaci podniecenia seksualnego.

Działanie wardenafilu utrzymuje się do 4-5 godzin. W tym czasie mężczyzna może osiągnąć erekcję wielokrotnie. Lekarze zazwyczaj zalecają przyjmowanie Levitry w dawce 10 mg. Jeśli działanie leku okaże się niewystarczające, dawkę można zwiększyć do 20 mg – oczywiście po konsultacji z lekarzem. Leku nie wolno jednak stosować częściej niż raz na dobę.

Levitra – dla kogo?

Lek przeznaczony jest dla pełnoletnich mężczyzn cierpiących na zaburzenia erekcji. Nie powinni go przyjmować panowie, którzy problemów z potencją nie mają. Wśród nieprawidłowości leczonych Levitrą można wymienić m.in. niezdolność do osiągnięcia wzwodu, erekcję zanikającą w trakcie stosunku, trudności z osiągnięciem orgazmu czy przedwczesny wytrysk. Przy czym w tym ostatnim przypadku zwykle zaleca się stosowanie leków zawierających dodatkową substancję aktywną – depoksetynę. Połączeniem sildenafilu i depoksytyny jest m.in. Super Kamagra.

Levitra to lek stosowany przy zaburzeniach erekcji niezależnie od ich przyczyny. Wykazuje się taką samą skutecznością zarówno w przypadku problemów o podłożu organicznym, takim jak cukrzyca, miażdżyca czy po prostu wiek, jak i wtedy, gdy zaburzenia mają swoje źródło w psychice. Stosowanie tego leku nie jest wskazane u mężczyzn z zaburzonym odpływem krwi z lewej komory serca, np. zwężeniem aorty, chorym na białaczkę czy ciężkie schorzenia wątroby. Przyjmowanie leku przez osoby starsze i schorowane powinno być zawsze poprzedzone konsultacją lekarską.

Czy Levitra jest skuteczna?

Wardenafil wykazuje skuteczność u 98% mężczyzn. Ryzyko wystąpienia efektów ubocznych, takich jak ból głowy czy nagłe zaczerwienienie twarzy, jest bardzo niewielkie. Lek ten może być bez przeszkód stosowany przez cukrzyków oraz osoby po zabiegach operacyjnych. Minusem Levitry jest cena – znacznie wyższa niż w przypadku chociażby wspomnianej wcześniej Kamagry.

Źródło artykułu: https://www.aptekakamagra.pl/levitra.html